مرور رده

مقالات روانشناسی

مقالات روانشناسی به شما کمک میکند تا از این علم بیشت و بهتر آگاه شوید. برای خواندن مقالات روانشناسی دسته اول کافیست تا این صفحه از طبیب فارسی را دنبال کنید. روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است که شامل تأثیرات زیست شناختی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که بر چگونگی تفکر، عملکرد و حس افراد تاثیر می گذارد.

با استفاده از علم روانشناسی، روانپزشکان (متخصص اعصاب و روان) و روانشناسان به معالجه اختلالات روانی و شناخت روان انسان ها مشغول اند. به دست آوردن درک غنی تر و عمیق تر از روانشناسی می تواند به افراد کند تا بینشی نسبت به اعمال خود و نیز درک بهتری از دیگران دست پیدا کنند.

مرکز کنترل درونی و بیرونی چیست؟

وقتی با چالشی در زندگی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، ‌آیا حس می‌کنید می‌توانید روی نتیجه تأثیر بگذارید یا اینکه فکر می‌کنید در حال تقلای بیهوده هستید و همه‌چیز به نیروهایی خارج از اراده و کنترل شما بستگی دارد؟ در ادامه با طبیب فارسی همراه شوید .

وظایف روانشناس در اورژانس اجتماعی چیست؟

امروزه در همه­ ی جوامع با توجه به شرایط موجود و به نسبت جو حاکم جامعه، تنش ­ها و اضطراب­ ها تبدیل به یک عضو لاینفک در زندگی همه­ ی انسان­ ها شده­. دولت هر کشور برای کنترل این اضطراب ­ها و آرامش­ بخشیدن به فضای جامعه برنامه ­هایی را تبیین…

گروه درمانی چیست؟

در مقوله گروه درمانی چیست، باید ابراز نمود که از جمله شیوه های روان درمانی مورد استفاده روانشناسان، گروه درمانی محسوب می شود در ادامه یا طبیب فارسی همراه شوید .

رویای شفاف چیست ؟

تا به حال شده رویای شفاف ببینید؟ مثلا درون یک رویا احساس کنید واقعا آگاه به عالم خواب هستید و حتی قادرید دنیای رویای‌تان را تغییر بدهید. به این پدیده به اصطلاح رویای شفاف (Lucid Dream) گفته می‌شود در ادامه با طبیب فارسی همراه شوید .

افسردگی تابستانی چیست؟

آیا تابه‌حال دربارهٔ افسردگی تابستانی شنیده‌اید؟ هرچند که فصل تابستان در ذهن عموم افراد، فصلی برای استراحت، سفرهای تفریحی و بازیابی انرژی است، در واقعیت زندگی، روزهای گرم می‌تواند مشکلاتی را هم برای روحیهٔ انسان ایجاد کند در ادامه با طبیب…

برونگرایی چیست؟

خصوصاً این‌که تصویر ذهنی اغلب مردم از برونگرایی همان چیزی است که در مدل‌های تیپ شناسی مانند MBTI مطرح می‌شود در ادامه برای توضیحات تکمیلی با طبیب فارسی همراه شوید .