مرور رده

خواص خوراکی ها و میوه ها

خواص خوراکی ها بسیار زیاد است و اگر از خواص خوراکی ها باخبر باشید میتوانید آنها را برای مصارف گوناگون در موارد مختلف استفاده کنید. کارشناسان تغذیه همواره تاکید دارند که بدن انسان به مصرف مجموعه ای کامل از مواد خوراکی نیاز دارد تا به لحاظ جسمی و روانی سالم بماند و به زندگی ادامه دهد.

مواد خوراکی فرآوری شده اغلب حاوی مقادیر پایینی از مواد مغذی هستند و مصرف آن ها به دلیل از دست دادن بسیاری از ریزمغذی های حیاتی در حین عملیات فرآوری حتی می تواند برای بدن مضر باشد. در این میان برخی از خوردنی ها هستند که می توانند تا حد امکان املاح و ریزمغذی های ضروری را به بدن برسانند که بهترین و مفیدترین آنها عبارتند از:

1- کلم پیچ: این ماده خوراکی جزء مغذی ترین خوردنی ها به حساب می آید که سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها، فیبر خوراکی و آمینواسیدهاست. همچنین این ماده خوراکی به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان از التهاب و سرطان جلوگیری می کند و در عین حال بسیار خوشمزه و سالم است.

2- شاهدانه: شاهدانه داروخانه طبیعی در آشپزخانه شماست. این ماده خوراکی سرشار از پروتئین، فیبر خوراکی، اسیدهای چرب ضروری، آنتی اکسیدان ها، آمینواسیدها، ویتامین ها و مواد معدنی است. این دانه زود هضم جزو موادی است که چندین خاصیت مفید برای بدن دارد و در عین حال مصرف آن راحت است.

3- شکلات: دانه های کاکائو سرشار از مواد مغذی هستند و دانشمندان هنوز نتوانسته اند تمامی فواید این دانه کوچک را شناسایی کنند. وجود املاح معدنی، ویتامین ها و چندین نوع آنتی اکسیدان در این ماده خوراکی برای سلامت قلب و پوست فوق العاده سودمند است و نوعی مواد شیمیایی را در مغز آزاد می کند که به انسان احساس رضایت از زندگی می دهد.

برای بدن درد چی خوبه بخوریم

حساس درد نشانه بيماري و اختلال در عملکرد سيستم هاي داخلي بدن است. احساس درد حس ناخوشايندي است که حتي بعضي مواقع باعث مختل شدن فعاليت هاي طبيعي و روزانه فرد مي شود. در ادامه با توصیه های طبیب فارسی همراه باشید .

فیتواستروژن چیست؟

فیتواستروژن ها گروهی از مواد شیمیایی گیاهی (فیتوکمیکالها) هستند که به ‌طور طبیعی در گیاهان تولید شده و دارای نقش‌های زیست شناختی از قبیل تشکیل بخشی از سیستم دفاعی گیاه و حفاظت از گیاه در مقابل تنش‌ها می‌باشند با طبیب فارسی همراه شوید .