مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر
مرور رده

بیماری ها

آیا استفاده از دو ماسک روی هم خطر انتقال ویروس کرونا را کمتر می‌کند؟

«آیا استفاده از دو ماسک ضروری است و خطر انتقال ویروس کرونا را کمتر می‌کند؟» در این مقاله، با نگاهی به آزمایش‌های انجام‌شدۀ سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، به این پرسش پاسخ می‌دهیم. تا انتهای این مقاله با طبیب فارسی همراه باشید.

سندروم تریچر کالینز یا TCS چیست؟

سندروم تریچر کالینز یا TCS نوعی اختلال نادر ژنتیکی است که از هر ۵۰هزار کودک متولدشده یک کودک را درگیر می‌کند. اگر می‌خواهید درباره علت، نشانه ها و درمان سندروم تریچر کالینز بیشتر بدانید، این مقاله را در طبیب فارسی مطالعه کنید .

دستگاه تناسلی مرد کجاست؟دستگاه تناسلی مرد چگونه کار میکند؟

ارگانی با شکل بیضوی و اندازه حدود 2*3*4 سانتی متر و با حجم تقریبی 15 تا 25 سی سی (در یک فرد بالغ سالم) هستند که در داخل کیسه بیضه‌ها (اسکروتوم) قرار دارند و وظیفه تولید اسپرم و هورمون مردانه را پس از رسیدن به سن بلوغ و تحت تاثیر هورمون‌های…

کدام بیضه برای تولید مثل است؟

دستگاه تولید مثل مردان مجموعه ای از اندام هایی هستند که در خارج از بدن و اطراف ناحیه لگن قرار می گیرند. وظیفه اصلی دستگاه تولید مثل مردان، تهیه گامت یا اسپرم برای لقاح تخمدان می باشد در ادامه با طبیب فارسی همراه باشید .

علت سیاه شدن رگ بیضه

هنگامی که سیاهرگ های داخل بند بیضه گشاد تر از حد معمول شود، به این عارضه واریکوسل یا واریس بیضه می گویند در طبیب فارسی به بررسی این بیماری میرسیم .

بیماری های مردانه بیضه

بیضه‌ها قسمتی از دستگاه تناسلی در مردان است که وظیفه مهمی چون ساختن هورمون‌های مردانه مانند تستوسترون و اسپرم (سلول‌های مولد مردانه) را به عهده دارد. این عضو به دلیل ساختارش به دمای زیاد و حتی دمای بدن یعنی 37 درجه حساس است و اگر به مدت…

بیماری های پوستی دستگاه تناسلی خارجی زنان

خارش و سوزش ناحیه تناسلی آزاردهنده است. بروز راش یا بثورات پوستی واژینال به دلیل واکنش های آلرژیک، بیماری های منتقله جنسی و به هم خوردن تعادل قارچ ها یا باکتری ها در اطراف واژن است. این واکنش های پوستی به ندرت خطرناکند و به راحتی درمان می…

بیماری های ادراری تناسلی

بیماری های ارولوژی که هر کدام علائم منحصر به فر خود را دارند و در صورت بروز فرد مبتلا باید حتما به پزشک مراجعه کند. این علائم شامل دو دسته کلی مشکلات ادراری و اختلالات زناشویی هستند در ادامه همراه با طبیب فارسی باشید .

بیماری های دستگاه تناسلی زنان

عوامل موثر بر ایجاد بیماریهای دستگاه تناسلی زنان، شامل طیف وسیعی از عوامل است که برخی ژنتیکی یا فامیلی است اما برخی در طول زندگی بر سلامت دستگاه تناسلی اثر می‌گذارد در ادامه این مطلب با طبیب فارسی باشید .

درمان بیماری های مقاربتی چیست؟

بیشتر ما به سلامتی خود اهمیت می‌دهیم و در تلاشیم که سالم زندگی کنیم. اما خیلی‌هایمان از بیماری‌ های مقاربتی آنقدر که لازم است آگاهی نداریم. اینکه درباره این بیماری ها بدانیم موضوع مهمی است چون قطعا آگاهی از آنها در پیشگیری و درمان کمک‌مان…