مرور رده

آشنایی با انواع بیماری ها

آشنایی با انواع بیماری ها میتواند به اطلاعات بیشتر شما کمک کند. در این صفحه ازطبیب فارسی به بررسی آشنایی با انواع بیماری ها به زبان ساده خواهیم پرداخت. بیماری به ناهنجاری در بدن یا روان میگویند که به علت ناراحتی، اختلال عملکرد یا تنش در بیمار یا سایر افراد مرتبط با او ایجاد می‌گردد.

البته باید میان بیماری و سایر حالت‌ها پزشکی مانند خستگی، ضعف، کسالت و اندوه تفاوت قائل شد. عامل ایجاد بیماری می‌تواند بیرونی (مانند باکتری، انگل، تغذیه ناکافی و…) یا درونی (مانند پرکاری تیروئید، دیابت و …) باشد. همچنین بیماری می‌تواند مادرزادی (مانند سندرم ترنر یا لب شکری) یا ژنتیکی مانند آلبینیسم باشد. بیماری تند (حاد) یا کهنه (مزمن)، واگیر دار یا ناواگیر نیز می‌تواند باشد. هر بیماری با تعدادی علائم و نشانه‌های ویژه تشخیص داده می‌شود. تشخیص و درمان بیماری بر عهده پزشک است.

تاثیر دیابت بر ناتوانی جنسی مردان

دیابت ملیتوس یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در سراسر دنیا میباشد. دیابت با ایجاد اختلال جنسی در مردان و زنان همراه میباشد و یکی از عوامل خطر ناتوانی جنسی مردان است، زیرا اختلال نعوظ در مردان مبتلا به دیابت، سه برابر بیشتر از مردانی میباشد…

پریود مردان، بالا رفتن سن و یائسگی

ماجرا فقط یک بدخلقی ساده است یا پای عوامل فیزیولوژیک به میان است؟ درباره آقایان میان‌سال صحبت می‌کنیم؛ آن زمان‌هایی که رفته‌رفته با افزایش سن‌وسال بدخلق می‌شوند و کمی غرغرو. به نظر می‌رسد ریشه کم‌تحملی و بدخلقی مردان با افزایش سن به سندرومی…

میلیا چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دانه های چربی دور چشم خود یا فرزندتان مشاهده کرده باشید و این باعث نگرانی‌تان شود. این دانه های چربی زیر پوست میلیا نامیده می‌شوند در ادامه طبیب فارسی با این بیماری بیشتر آشنا میشوید .

حساسیت فصل بهار

حساسیت فصلی مشکلی است که بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند به خصوص در فصل بهار و تابستان که با علائمی همچون تنگی نفس، عطسه، سرفه، خارش و غیره همراه است در ادامه از طبیب فارسی بیشتر با این بیماری و نشانه های آن آشنا میشوید .

آیا استفاده از دو ماسک روی هم خطر انتقال ویروس کرونا را کمتر می‌کند؟

«آیا استفاده از دو ماسک ضروری است و خطر انتقال ویروس کرونا را کمتر می‌کند؟» در این مقاله، با نگاهی به آزمایش‌های انجام‌شدۀ سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، به این پرسش پاسخ می‌دهیم. تا انتهای این مقاله با طبیب فارسی همراه باشید.

سندروم تریچر کالینز یا TCS چیست؟

سندروم تریچر کالینز یا TCS نوعی اختلال نادر ژنتیکی است که از هر ۵۰هزار کودک متولدشده یک کودک را درگیر می‌کند. اگر می‌خواهید درباره علت، نشانه ها و درمان سندروم تریچر کالینز بیشتر بدانید، این مقاله را در طبیب فارسی مطالعه کنید .

دستگاه تناسلی مرد کجاست؟دستگاه تناسلی مرد چگونه کار میکند؟

ارگانی با شکل بیضوی و اندازه حدود 2*3*4 سانتی متر و با حجم تقریبی 15 تا 25 سی سی (در یک فرد بالغ سالم) هستند که در داخل کیسه بیضه‌ها (اسکروتوم) قرار دارند و وظیفه تولید اسپرم و هورمون مردانه را پس از رسیدن به سن بلوغ و تحت تاثیر هورمون‌های…