فرد نامناسب برای ازدواج

0

یکی از مهمترین مراحل زندگی و انتخاب افراد قطعا ازدواج است، چرا که تمام جوانب زندگی را در بر میگیرد و درصورتی که افراد نتوانند انتخاب درستی داشته باشند ممکن سلامت روانی خود و حتی خانوادشان را به خطر بیاندازند.همچنین ممکن است پیامدهای آن رنج های عاطفی و روانی مادام العمری باشد.

فرد نامناسب برای ازدواج

برای آنکه بتوانید ازدواجی موفق داشته باشید بیش از هرچیز نیاز به یک خودشناسی دارید و در وهله بعدی بررسی کنید که آیا آمادگی ازدواج را دارید یا خیر؟

پیشنهاد بعدی

سپس معیارهایی برای همسر مناسب خود انتخاب کرده و براساس آن معیارها وارد رابطه شوید.دوستی و آشنایی قبل از ازدواج قطعا تا حدودی به شناخت فرد مناسب کمک میکند و همچنین با مشاوره میتوانید فرد مناسب خود را پیدا کنید اما برخی افراد ویژگی هایی دارند که در سته افراد نامناسب قرار میگیرد.

ویژگی فرد نامناسب برای ازدواج

۱. افرادی که از ما دور هستند :

ازدواج با افرادی که در یک شهر یا کشور دیگر هستند و از ما دور هستند کمی با مشکل رو به رو است، چرا که در زمان آشنایی به دلیل مسافت زیاد امکان شناخت درست طرف مقابل وجود ندارد و این امر باعث میشود که فرد بعد از ازدواج خود را نشان بدهد.

۲. افراد دارای پارانوئیدهای شکاک:

یکی از شرط های اساسی در هر رابطه ای قطعا اعتماد دو طرفه است .و مسلما هیچ فردی از تحت کنترل بودن خوشش نمی آید. خوشبختانه افراد دارای این ویژگی در حین آشنایی و فقط با چند بار ملاقات خود را نشان میدهند و تنها چیزی ک باعث میشود این ویژگی هارا نادیده بگیرند احساسی عمل کردن در هنگام آشنایی است.

۳. افراد دارای اختلال جنسی:

از آنجایی که روابط جنسی در رابطه ها اغلب نقش مهمی را ایفا میکند و بسیاری از آمار های طلاق هم به دلیل اختلالات جنسی است این موضوع بسیبار اهمیت دارد و افراد مبتلا به اختلالات جنسی قبل از ازدواج میتوانند نسبت به مشکلات جنسی خود اقدام کرده و مشکلشان را حل نمایند. بیشتر این اختلالات با مراجعه به یک روانشناس قابل درمان است.

۴. افراد دارای ویژگی کنترل کننده:

این نوع افراد در زندگی علاقه دارند برای دیگران تعیت تکلیف کنند و حس سلطه جویی را در این افراد به وضوح میتوانید ببینید.این افراد اگر شرایط را مناسب نبیند و نتوانند تحت کنترل خود بگیرمد به شرعت از کوره در میروند. همچنین این افراد اگر دارای فرزندی شوند به والدینی سلطه جو و کنترل گر تبدیل خواهند شد.

۵. افراد دارای شکست عشقی درمان نشده:

ازدواج با فردی که در گذشته دچار شکست عشقی شده و هنوز آن را فراموش نکرده بسیار اشتباه است.این افراد هنوز در گذشته سیر میکنند و به مرور متوجه آن میشوند که چقدر زخم عشقشان عمیق است، پس برای رابطه با چنین افرادی او را تشویق به درمان شکست عشقی خود کنید سپس با توجه به پیشرفتی که نشان داد برای ازدواج نصمیم بگیرید.

فرد نامناسب برای ازدواج

۶. افراد مبتلا به آسیب های روانی:

اختلالات روانی دارای درجه بندی خفیف تا شدید هستند، این اختلالات شامل افسردگی، اضطراب ، مشکلات شخصیتی و … میشوند که هرکدام از این اختلالات در سطح شدید زندگی مشترک را دچار مشکل میکند متاسفانه بسیاری از افراد و خانواده هایشان این مشکل را پنهان میکنند .پس چنانچه تصمیم به ازدواج با چنین افرادی را گرفتید حتما به یک روانشناس مراجعه کرده تا شما را از اختلالات روانی فرد آگاه کند.

۷. افراد با عقاید متفاوت:

معمولا افراد با  تفاوت های دینی و عقیدتی در دوران نامزدی و آشنایی خود را نشان نمیدهند و مشکلاتی هم به وجود نمی آورند ، اما پس از ازدواج خود را نشان میدهند. البته ممکن است با توجه به تناسابات زیاد بین این افراد تفاوت ها قابل چشم پوشی باشد اما بررسی و تشخیص این موضوع فقط به عهده روانشناس است.

۸. افراد خسیس:

زندگی با افراد خسیس بسیار سخت و طاقت فرساست مگر این خودتا شبیه به او باشید.ازدواج با افرادی که به سختی خرج میکنند و برای هر خرجی باید به آن ها حساب پس بدهید بسیار سخت است .این ویژگی را در دوران آشنایی با کمی هوشیاری میتوانید بشناسید.

۹. افراد معتاد :

افراد معتاد جزء نامناسب ترین افراد برای ازدواج هستند چرا که آنها تحت تاثیر مواد هستند و هیچ کدام از رفتارهایشان در کنترل خودشان نیست .حال در میان افراد معتاد افراد معتاد به قمار بدترین افراد برای ازدواج هستند. توجه داشته باشید که افراد معتاد مهارت ویژه ای در پنهان کردن اعتیاد خود دارند اما شما میتوانید با هوشیاری تما و همچنین کمک از مشاور یا روانشناس این ویژگی فرد را بشناسید.

۱۰. افرادی که زود عصبانی میشوند :

به طورکلی زندگی با افرادی که زود عصبانی میشوند و در مدیریت خشم خود مشکل دارند بسیار سخت است. این افراد دارای بی عدالتی و بی منطقی هستند و همیشه نیمه خالی لیوان را میبینند.این افراد هیچگاه مسئولیت اشتباهات خود را نمیپذیرند و همیشه دیگران مقصر اشتباهات خود میدانند. زندگی با این افراد با فشار و تنش های روانی خواهد بود.

۱۱. افرادی که از اما خیلی بزرگتر و یا خیلی کوچکتر هستند:

در این روابط مشکلاتی وجود دارد که بسته به اینکه افراد دارای چه ویژگی هایی هستند متفاوت است. و اما برخی از تفاوت های اصلی این مشکلات :

مشکلات ازدواج با افراد کوچکتر:

ممکن است حوصله بی تجربگی رفتار های جوانانه او را نداشته باشید

ممکن است همسر خود را کنترل کنید.

ممکن است برای او نقش والدین را ایفا کنید.

ممکن است رفتارهای خودتان را جوانانه تر نشان دهید.

مشکلات ازدواج با افراد بزرگتر:

ممکن است در مقابل او حس کوچکی کنید

ممکن است نقش فرزند را برای همسر خود ایفا کنید.

 ممکن است بخواهید خود را پیرتر از سن خود نشان دهید.

۱۲. افراد بی بند و بار :

خانوم یا آقایی که به بی بند وباری مشهور هستند مناسب ازدواج نیستند چرا که این افراد میتوانند به راحتی خیانت کنند.

۱۳. افرادی که به بلوغ کامل نرسیده اند:

شخصی که به بلوغ عاطفی و پختگی کامل نرسیده باشند قطعا رابطه موفقی نخواهند داشت.چرا که غیرقابل اعتماد و مسئولیت گریز خواهند بود.

۱۴. افراد تنبل :

زندگی با افراد تنبل قطعا یکی از سخت ترین ازدواج ها میتواند باشد چرا که باید مسئولیت کل زندگی را به تنهایی به دوش بکشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.