آموزش کمک های اولیه در مواقع حساس که به کمک شما می آید

0

آموزش کمک های اولیه در مواقعی که شما نیاز به اقدام سریع دارید بسیار کمک میکند. در این مقاله از طبیب فارسی قصد داریم تا شما را با این موارد بیشتر آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

آموزش کمک های اولیه و امداد و نجات در بیشتر موارد به کمک ما می آید. دانستن اینکه در لحظات حساس زندگی که داستان مرگ و زنده بودن مطرح است، بستگی به عملکرد و سرعت عمل ما دارد که چکار کنیم. حال در ادامه به بررسی مهم ترین و حساس ترین لحظات خواهیم پرداخت، توجه کنید که همه مواردی که به آن اشاره میشود تنها کمک میکند تا سرپا بمانید و باید در اولین فرصت به یک مرکز درمانی معتبر و نزدیک به خود مراجعه کنید :

حمله قلبی و کاهش آسیب های آن

پیشنهاد بعدی

هنگام وقوع حمله قلبی، اقدام زود هنگام به کاهش آسیب کمک میکند ، جویدن آسپیرین میتواند به دلیل مهار پلاکت های خون که موجب لخته شدن خون ،چیزی که باعث انسداد سرخرگ ها میشود ، مفید باشد. هنگام مصرف آسپیرین برای کارایی سریع تر باید از دوز پایین دارو استفاده کنید و به جای بلعیدن و یا با آب خوردن آن را بجوید و در اسرع وقت با اورژانس تماس بگیرید.

مواجهه با بریدگی

هنگام مواجهه با بریدگی، باید آن را همیشه بالاتر از قلب خود قرار دهید، چراکه این کار باعث تسکین تورم شده و به تخلیه مایع در محل بریدگی کمک میکند. اگر بریدگی ایجاد شده روی باسن هست ، دراز بکشید و به کمک بالش قسمت بریده شده را بالا ببرید، اما اگر قادر به انجام این کار نیستید،سعی کنید آن را در سطح قلب یا نزدیک ترین حد ممکن نگه دارید، به خصوص اگر بریدگی با خونریزی همراه باشد.

سوختگی درجه اول

به این نوع سوختگی ها، سوختگی سطحی هم گفته میشود که فقط روی لایه بالایی پوستتان تاثیر میگذارد، اگرچه ممکن است با درد همراه باشند اما جدی نیستند. برای درمان زخم را با آب گرم بشویید، برخلاف تصور رایجی که میان مردم رواج دارد فکر میکنند که باید از آب یخ استفاده کنند در صورتیکه ممکن است این روش باعث آسیب دیدن بیشتر شود.

نیش زدن مار

در برنامه های تلویزیونی و فیلم ها وقتی کسی توسط ماری سمی گزیده میشود، اولین عکس العمل آنها مکیدن جای نیش است. در واقع قبل از انجام این عمل سم وارد جریان خون طعمه شده است بنابراین، این کار کمک چندانی نمیکند. زمانی که توسط مار گزیده میشوید، مهمترین کار این است که آرام باشید. باید ضربان قلبتان را کاهش دهید، تا از پخش شدن سم جلوگیری شود و به همین نحو استفاده از داروهای مسکن میتواند خون را رقیق کند و سم سریع تر کار کند.

وقتی زنبور نیش میزند

اگر با یک زنبور گزیده شده اید،باید نیش را بیرون بکشید. درحالی که معمولا اعتقاد بر این است که بیرون کشیدن نیش زنبور از پوست میزان سم را به حداقل میرساند.مهمترین چیز زمانبندی است، شما باید هرچه سریع تر نیش را بیرون بکشید حال با خراشیدن آن،با استفاده از موچین و یا بیرون کشیدن آن.

زمانی که یک زنبور نیشش را از دست میدهد بویی تولید میکند که دیگر زنبوران را نیز به آن محل جذب میکند و ممکن است به واسطه دفاع از خودشان شما را نیش بزنند زمانی که نیش را بیرون آوردید و از محیط دور شدید زخم را بشویید و کمپرس یخ بگذارید در صورت داشتن حساسیت از سرنگ خودکار و یا اپی پن در دستتان استفاده کنید و هرچه سریع تر با اورژانس تماس بگیرید.

اگر میخواهید تا در مواقع حساس بدانید چه عکس العملی داشته باشید باید آموزش های لازم را به درستی دیده باشید، دوره آموزش کمک های اولیه و ارزیابی ثانویه مصدومین به شما کمک میکند تا در این زمینه مثل یک درمانگر خوب عمل کنید و قربانی لحظات حساس نشوید.

آسیب به چشم

هنگامی که آسیب میبینید، معمولا اولین کاری که باید انحام دهید این است که زخم را تمییز کنید ، درحالی که وقتی چشمتان آسیب میبیند مهمترین کار این است که چشمتان را بپوشانید و درخواست کمک کنید. تلاش تنهایی بدون شخص ثانی میتوانید به چشم های شما آسیب جدی وارد سازد.

فرو رفن تراشه های چوب

تراشه ها پر از میکروب هستند و به آسانی میتوانند پوست باز را عفونی کنند ، همیشه به یاد داشته باشید که در هنگام برخورد با آنها استریل باشید. اگر یک تراشه چوبی به طور کامل در پوستتان فرو رفته است، ابتدا باید محیط اطراف آن را با ضد عفونی کننده تمییز کنید و بعد با یک سوزنی که در آب جوشیده و استریل شده است ،تراشه را بیرون بیاورید و زمانی که از پوستتان بیرون آمد ، میتوانید توسط یک موچین آن را بیرون بکشید و بعد محل را با آب و صابون بشویید.

شکستگی در بدن

هنگامی که یک شکستگی در بدنتان به وجود می آید نباید سعی کنید تا آن را به حالت اولیه برگردانید چراکه با این کار باعث میشود که بدتر به عضو آسیب رسیده، آسیب بیشتری وارد کنید. شکستگی ممکن است یک در رفتگی و یا یک پیچ خوردگی ساده باشد.همیشه برای اطمینان از اینکه جراحت خیلی جدی نیست و یا حتی برای جلوگیری از آسیب بیشتر باید درمان های پزشکی را دنبال کنید.


برای اینکه بدانید دقیقا در موقعیت های حساس چه اقدامی را انجام دهید، نیاز است تا آموزش های اولیه را به درستی ببینید. برای اینکار پیشنهاد ما استفاده از آموزش های فرادرس است که به شما کمک میکند تا در این زمینه خبره شوید.

آموزش کمک های اولیه و امداد و نجات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.