علت درد پاشنه پا هنگام بلند شدن از خواب

0

اگ جزو افرادی هستید که هنگام بلند شدن از خواب درد پاشنه پا دارید با طبیب فارسی همراه یاشید تا نکاتی برای درمان بدانید .

در صورت احساس درد پاشنه پا در صبح ها یا هر زمانی که میایستید چه کاری باید انجام داد ؟
شما تنها کسی نیستید که درد پاشنه پا دارد، این اغلب یک نشانه برای خیلی از ما است. عوامل مختلفی مثل ضربه خوردن، اضافه وزن، کفش نا مناسب و التهاب می توانند باعث بروز این درد شوند. مهم این است که نباید درد پاشنه پا را برای مدت طولانی تحمل کنید ،زیرا بیماری هایی که به وجود آورنده آن هستند ممکن است پیشرفت کنند و خطرناک تر شوند .

پیشنهاد بعدی

چیزهایی که باعث درد پاشنه پا میشوند .

 

۱. شکستگی استخوان پاشنه پا

یک شکستگی در استخوان پاشنه یا موبرداشتگی آن ممکن است ناشی از صدمات باشد. گاهی اوقات بی نشانه هستند و برای مدتی طولانی مشخص نمی شوند و بروز نمی کنند .

 

۲. التهاب مفاصل واکنشی

التهاب مفاصل واکنشی، بر روی مفاصل تاثیر میگذارد و در نتیجه ی عفونت های قدیمی مثل سوزاک، سالمونلا، اوره پلاسموز، اسهال خونی و دیگر بیماری هایی که بر سیستم ادراری یا مجرای مرتبط با معده و روده اثر میگذارد ، به وجود میایدو نشانه های مشخصه التهاب مفصلی به اضافه درد پاشنه پا در شب ها بد تر میشود و باعث ناخوشایندی در ناحیه تناسلی و تورم مفاصل و چشم ها خواهد شد .

 

۳.استحاله مفصلی

استحاله مفصلی باعث بدشکلی و نابودی مفصل می شود و ممکن است بر پاشنه پا نیز تاثیر بگذارد .

 

۴.آماس کیسه های مفصلی

آماس کیسه های مفصلی بیماری ای است که توسط تورم کیسه مفصلی مشخص می شود .

۵.نقرس

به علت نقرس،اورات (نمک اسید اوریک) در مفاصل رسوب می کند ، که ممکن است منجر به درد شدید پاشنه شود .

۶. پلانتار فاشیا

تورم نیام کف پایی است که استخوان پاشنه را به دیگر نقاط پا به ویژه به انگشتان پا متصل میکند و علامت اصلی آن درد پاشنه پا است .

۷.خار پاشنه

خار پاشنه تجمع کلسیم است که در استخوان پاشنه جای میگیرد و این رشد ممکن است در اثر جراحات و بیماری های همیشگی استخوان ها یا مفاصل به وجود بیاید. خار پاشنه به خصوص در زمان هایی که راه می روید ، درد می گیرد .

۸.آسیب زرد پی آشیل

اگر بعد از ورزش برایتان دردآور است که پاشنه پایتان را زمین بگذارید ، ممکن است به زرد پی آشیل اتان آسیب زده باشید.

۹.ترک عمیق

در یک لایه نازک از پوست سخت شکل میگیرد که میتواند باعث درد شدید هنگام راه رفتن و یا حتی خون ریزی شود .

پیشگیری

بهترین راه برای پیشگیری از درد پاشنه‌ی پا، پوشیدن کفش‌های مناسبی است که به خوبی از قوس کف پا پشتیبانی می‌کند. ورزشکاران می‌توانند با پوشیدن کفش مناسب و انجام حرکات کششی از بروز درد پاشنه‌ی پا پیشگیری کنند.
در صورتی که در پاشنه‌ی پای خود کمی‌ احساس درد یا ناراحتی می‌کنید، باید بدانید که این درد عادی نیست و نباید آن را نادیده بگیرید. بنابراین در صورت بروز هرگونه دردی، لازم است سریعا دست به کار شوید و به پزشک متخصص مراجعه کنید. در صورتی که اجازه دهید درد پاشنه‌ی پای شما شدت پیدا کند و از کنترل خارج شود، دچار مشکلات عدیده‌ی دیگری خواهید شد. توصیه همیشگی ما این است که با بروز هرگونه دردی در ناحیه پا به متخصص بیماری‌های پا (پدورتیک) مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات