حرکات اصلاحی چیست ؟

0

حرکات اصلاحی روشی است که به درک درستی از آناتومی، کینزیولوژی(حرکت‌شناسی) و بیومکانیک برای رفع حرکات جبرانی و عدم تعادل برای بهبود کیفیت کلی حرکت در حین تمرین و زندگی روزمره کمک می‌کند در ادامه همراه طبیب فارسی باشید .

این روش برای کمک به ارزیابی و تعیین علت اصلی عدم تعادل و الگوهای حرکتی معیوب که منجر به بروز مشکلاتی در وضعیت استقرار، تعادل و هماهنگی کامل بدن می‌شود.

پس از شناسایی مسئله یا مشکلات، یک متخصص حرکت اصلاحی می‌تواند برنامه تمرینی را تجویز کند که از طریق کشش و تمرینات کل بدن به این مشکل رسیدگی کند. همچنین با پرداختن به حرکات عملکردی بیمار و مواردی که مانع از آن می‌شود، خصوصاً در پاها، زانوها و ران آن‌ها، به کاهش استرس وارد شده بر بدن آن‌ها کمک می‌کند. با تراز کردن صحیح بدن، تمرین‌های اصلاحی به آن کمک می‌کند تا بارهایی که در حرکات روزمره بر روی آن وارد می‌شود تحمل کند و به کاهش خطر آسیب‌های بعدی نیز کمک می‌کند.

با استفاده از این روش بیمار قادر به حرکت بهتر خواهد بود و همچنین انواع مختلف تمرینات جدیدی را که قادر به انجام آن‌ها بوده و مناسب شرایطش است را می‌تواند شروع ‌کند. همچنین این امکان را به آن‌ها می‌دهد که در یک مجموعه فعالیت‌ها و ورزش‌هایی که از آن لذت می‌برند شرکت کنند که شاید قبلاً نمی‌توانستند انجام دهند.

چرا حرکات اصلاحی مهم است؟

حرکت واقعیتی از زندگی روزمره است بدون توجه به اینکه در یک ساختمان اداری کار می‌کنید یا یک ورزشکار حرفه‌ای هستید. حرکات اصلاحی در شناسایی و برطرف کردن عدم تعادل‌هایی که باعث ایجاد مشکلات وضعیتی، ثبات و تحرک می‌شوند؛ ضروری است. درک درست به متخصصان تناسب‌اندام این امکان را می‌دهد که مشکلات و محدودیت‌های احتمالی حرکات بیمار را تشخیص دهند.

یکی از مهم‌ترین عناصر حرکات اصلاحی، ارزیابی صحیح است.
متخصصان حرکات اصلاحی با بهره‌گیری از روش‌های اندازه‌گیری و ارزیابی بدن می‌توانند بیماران و مراجعه‌کنندگان خود را ارزیابی کنند و راهکارها و برنامه‌های اصلاحی را با توجه به مشکلات فردی برای بهبود شیوه حرکت و مشکلات اسکلتی عضلانی آن‌ها تجویز کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که مداخله مناسب حرکات و تمرینات اصلاحی صحیح می‌تواند کنترل عضلانی را بهبود بخشیده و در نتیجه می‌تواند خطر آسیب‌های بعدی را نیز کاهش دهد.

چه کسی از حرکات بهره می‌برد؟

یک متخصص با استفاده از روش‌های جدید ارزیابی و برنامه‌نویسی به شما کمک می‌کند تابه طور مؤثر حرکت کنید، سریع‌تر بهبود یابید و دوباره به ورزشگاه یا به ورزش و تخصص خود برگردید. همچنین این روش و تخصص به شما کمک می‌کند تا به یک جلسه ورزشی، درمانی و آموزشی کامل برسید و با ارائه یک برنامه‌ منحصر به فرد از وضعیت فعلی خود بهتر و بهتر شوید.

مزایای حرکات اصلاحی:

افزایش و بهبود فعال‌سازی و عملکرد عضلات.
افزایش انعطاف‌پذیری
بهره‌وری عصبی- عضلانی را تقویت می‌کند (هماهنگی)
ثبات مفاصل را افزایش می‌دهد.
الگوهای حرکتی را بهبود می‌بخشد.
خطر آسیب‌های اسکلتی-عضلانی را کاهش می‌دهد.
بدن را برای انجام تمرینات با شدت بالاتر آماده می‌کند.
توانایی بهبودی را افزایش می‌دهد.
عدم تعادل عضلات را اصلاح می‌کند.
بدن را برای عملکرد بهینه آماده می‌کند.

حرکات اصلاحی چیست ؟

یک متخصص حرکات اصلاحی چه کاری انجام می‌دهد؟

یک متخصص تمرینی اصلاحی، یک متخصص در ارزیابی حرکات انسانی است. آن‌ها به طور دقیق الگوهای حرکتی مراجعه‌کننده را تجزیه و تحلیل می‌کنند، گروه‌های عضلانی بیش‌فعال، کم‌تحرک و جبرانی آن‌ها را شناسایی می‌کنند. پس از اتمام فرآیند ارزیابی، آن‌ها برنامه‌هایی ایجاد می‌کنند که توانایی حرکت مراجعه‌کننده، انجام صحیح تمرین و کاهش تنش بافت ناشی از بار وارد شده به بدن از طریق تمرین و برنامه‌ها را بهینه می‌کند. ورزش اصلاحی برای هر کسی که در زمینه توانبخشی، تناسب-‌اندام یا سلامتی فعالیت کند، در صورت لزوم یک مکمل فوق العاده است.

سخن پایانی

در هر سنی، با هر ویژگی جسمی-حرکتی و شغلی که هستید؛ یک برنامه حرکات اصلاحی جامع که توسط یک متخصص بعد از ارزیابی دقیق به صورت فردی طراحی‌شده است، می‌تواند حس جدیدی از حرکت و زندگی بدون محدودیت حرکتی را برای شما به همراه داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.