آیا شنا و رفتن به استخر در زمان پریود خطرناک است؟

0

ایا در زمان پرویدی شنا کردن در استخر یا ساحل خطرناک و غیر بهداشتی است ؟ با طبیب فارسی همراه شوید برای پاسخ به این سوال .

بیشتر افراد زمانی که در دوران قاعدگی خود به سر می برند دوست دارند بدانند می توانند شنا کنند یا نه. با شنا کردن گرفتگی های شدید شکمی، عفونت یا مشکلات دیگری برایتان ایجاد می شود؟ احتمالا خیر. اگر در باقی روزهای زندگیتان از شنا کردن لذت می برید دلیلی ندارد که به خاطر پریود بودن آن را متوقف کنید. این جمله را که خواندید مربوط به یکی از تبلیغات شرکت های تولید کننده تامپون بود. اما زندگی تبلیغ نیست. در ادامه همراه ما باشید تا به سوالاتی که در ذهن دارید پاسخ دهیم و شما را از نگرانی خارج کنیم.

 

پیشنهاد بعدی

شنا در پریودی (دریا واستخر)؟!

در سال ۲۰۱۶ مرکز تناسب اندام کشور گرجستان بخشنامه ای صادر کرد که می گفت: خانم های عزیز اگر در دوران قاعدگی تان به سر می برید به استخر وارد نشوید. آن ها ادعا می کردند که می خواهند از آلوده شدن سایر شناکاران پیشگیری کنند. اما افرادی که در دوران قاعدگی خود به سر می برند هم می توانند شنا کنند و این موضوع هیچ جنبه غیر بهداشتی ندارد. اگر از تامپون یا کاپ های قاعدگی استفاده می کنید خونریزی و وارد شدن آن به اب در حال شنا کردن غیر محتمل خواهد بود.

حتی اگر دوره قاعدگی تان به هنگام شنا کردن شروع شود و مقداری از خون به آب وارد گردد با آب رقیق می شود و مشکل چندانی ایجاد نمی گردد. استخرهای شنا در برگیرنده مقادیر اندکی از مایعات بدن همچون ادرار و عرق افراد هستند اما معمولا با کلر ضد عفونی می شوند تا از توسعه بیماری ها جلوگیری شود. به عبارت دیگر با شنا کردن در دوران قاعدگی ، سلامت هیچ کس را به خطر نمی اندازید.

 

آیا در آب خونریزی خواهم اشت؟

فشار آب می تواند به طور موقت خونریزی شما را در حال شنا کردن کاهش دهد اما اگر بخندید، سرفه کنید یا عطسه کنید این فشار می تواند مقداری از خون را به خارج از بدن هدایت کند و آن را وارد آب نماید. خوشبختانه همین مقدار خون قابل مشاهده نخواهد بود. وقتی از آب خارج می شوید دوران قاعدگی تان به طور معمول ادامه می یابد و شما می توانید از تامپون یا کاپ به هنگام شنا کردن استفاده کنید. استفاده از پد یا نوار بهداشتی گزینه خوبی نیست چون آب را جذب می کند و اثرش را از دست می دهد. کاپ های قاعدگی می توانند ۱۲ ساعت دوام بیاورند و به همین خاطر جایگزین خوبی برای تامپون ها هستند اما قبل از کاربرد کاپ های قاعدگی با پزشک تان مشورت کنید.

 

شنا کردن در آب های آزاد خطر حمله نهنگ ها را در پی خواهد داشت؟

گزارشی مبنی بر اینکه فردی در دوران قاعدگیش تحت حمله نهنگ ها قرار گرفته وجود ندارد. بر اساس تحقیقات و گزارش های موجود، بیشتر افراد می توانند در دوران قاعدگیشان هم با خیال راحت شنا کنند. اگرچه برای تایید این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز هست اما به نظر می رسد دوره قاعدگی خطر حمله نهنگ ها را بیشتر نمی کند.

حتی زمانی که پریود هستید هم می توانید در آب های ازاد شنا کنید. نهنگ ها به خاطر این موضوع به سمت شما نمی آیند. پس می توانید شنا کنید و شیرجه بزنید. اگر هنوز نگران این موضوع هستید بهتر است به استخر بروید و رفتن به آب های آزاد را فراموش کنید.

 

اگر در دوره پریودم شنا کنم عفونت می گیرم؟

معمولا مبتلا شدن به بیماری های واژینال به هنگام شنا کردن زیاد محتمل نیست. عفونت های پوستی و بیماری های شکمی به خاطر شنا در آب های آلوده بیشتر محتمل است. قبل از هر چیزی از سالم بودن آبی که می خواهید در آن شنا کنید مطمئن شوید. آب های کلردار می توانند به واژن شما اسیب بزنند ، آن را تحریک کنند و خطر توسعه عفونت های مخمری یا واژینور باکتریال را به همراه داشته باشند. بعد از شنا کردن دوش بگیرید تا در معرض کلر قرار نداشته باشید. از نشستن با مایوی خیس خودداری کنید. اگر متوجه خارش، سوزش یا ترشحات غیر عادی بعد از شنا کردن شدید با یک پزشک مشورت نمایید.

 

باید به هنگام شنا کردن از تامپون استفاده کنم؟

اگر تامپون استفاده نمی کنید یا نمی توانید از آن استفاده نمایید، گزینه های دیگری هم پیش رویتان قرار دارد. اگر جریان خونریزیتان اندک است می توانید از مایوهای جاذب استفاده کنید یا مایوی تیره بپوشید تا لکه های خون دیده نشود. مایوهای جاذب و ضد آب می توانند خونریزی دوران قاعدگی را در صورت کم بودن بپوشانند و پنهان نمایند.بعد از شنا و قبل از شنا هم می توانید از پد استفاده کنید.

 

ایا شنا کردن گرفتگی های شکمی مرا بدتر می کند؟

تمرینات ورزشی با شدت اندک همچون شنا کردن می تواند به تسکین دردهای قاعدگی کمک کند. در طول این تمرینات بدن شما اندورفین ازاد می کند که همانند مسکن طبیعی عمل می نماید و باعث بهبود شرایط تان می شود. تحقیقات انجام شده هم نشان می دهد تمرینات ورزشی منظم می تواند در پیشگیری از سندرم دردهای قبل از قاعدگی موثر باشد. البته باید به قدرت و سرعت تان قبل و بعد از دوره قاعدگی توجه کنید. اگر فکر می کنید سطح انرژیتان اندک است چند روزی استراحت کنید و از مسکن بهره ببرید. شما می توانید در طول این دوره فعالیت های فکری انجام دهید.

آیا شنا و رفتن به استخر در زمان پریود خطرناک است؟

 

شنا در پریودی (دریا واستخر)؟!

می توانم دوره پریودم را به بعد از شنا کردن موکول کنم؟
اگر از قرص هی ضد بارداری هورمونی استفاده می کنید ممکن است بعد از شروع کردن بسته بعدی قرص دوره قاعدگی تان به تاخیر بیفند. برخی از قرص های ضد بارداری هورمونی به گونه ای طراحی شده اند که هر سه ماه یکبار باعث بروز این دوره ها می شوند. اگر عاشق شنا کردن هستید و دوست ندارید از تامپون استفاده کنید می توانید از پزشک بخواهید این قرص ها را برایتان تجویز کند.

همه متوجه قاعدگی من خواهند شد؟ لباسم لکه دار خواهد شد؟

قاعدگی یک فرآیند طبیعی است. اگر درباره لکه شدن لباس هایتان نگران هستید، می توانید از مایوی سیاه رنگ استفاده کنید یا لایه دیگری زیر آن بپوشید. از دوست تان بخواهید در صورت بروز مشکل به شما هشدار دهد. زیاد خودتان را نگران نکنید. اگر می خواهید شنا کنید اجازه ندهید دوره قاعدگی مانعی برای اینکار باشد.

آیا می توانم عفونت را از شنا در دوران من بگیرم؟

بعید است که شما عفونت واژن را از شنا کردن بگیرید.شایع ترین شکایات شنا در آب های آلوده اغلب شامل عفونت های پوستی و بیماری های معده (اگر آب را فرو برد). در بعضی موارد، کلر در استخرهای شنا می تواند باعث ورم و واژن شود ، که می تواند شما را در معرض خطر ابتلا به عفونت مخمر یا واژینوز باکتریایی (BV) قرار دهد . اگر این اتفاق می افتد، نگران نباشید، بلافاصله پس از شنا کردن در استخر های کلر، دوش بگیرید و در لباس شنا خیس نمانید. اگر متوجه سوزش، خارش یا ترشح غیرعادی می شوید پس از شنا عاقلانه است که آن را توسط مامای خود بررسی کنید.

می توانم شنا کنم که گرفتگی عضلاتم بدتر می شود؟

ورزش شدید (مانند شنا، به عنوان مثال) می توانددر کاهش درد های قاعدگی کمک کند ، زیرا بدن شما هنگامی که ورزش می کند، اندورفین ها را آزاد می کند و به عنوان مواد آرایشی طبیعی عمل می کند. در واقع، تحقیقات نشان داده است که تمرینات جسمانی منظم حتی ممکن است در جلوگیری از سندرم پیش از قاعدگی (PMS) موثر باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات